AMATÖR LİG BAŞLAMASI NEREDEYSE İMKANSIZ

TFF Başkanvekili ve TASKK Başkanı Ali DÜŞMEZ;

Süper Ligin geleceğinin belli olmadan amatör küme hakkında karar almalarının mümkün olmadığını açıklamalarında

“Şimdi herkes merak ediyor ne olacak bu ligler? Sıkıntılı bir ortam. Ne olacağı belli değil. Ortam müsaade ederse oynayacağız.  Olayın hem TFF yönü hem de uluslararası yönü var. Herkesle konuşan kişiyim ben. Bir doğru karar yok. Öyle bir ortam yaşıyoruz.

Amatör Kümenin geleceği ile ilgili şu an bir şey söylemenin mümkün olmadığını belirten Ali DÜŞMEZ “Bununla ilgili çeşitli planlarımız var. Şuan Süper Ligin başlamadığı bir ortamda amatör ligin ne zaman başlayacağı ile ilgili bir şey söylememiz doğru olmaz. Üst liglerde de rahat bir ortam yok.”

bulundu.

Tff tarafından açıklanan Protokolünün şuan 1., 2., 3., ve Bal Liglerinde uygulanmasının bile şuan neredeyse imkansız olduğu bir dönemde bu hususlar dahilinde yerel amatör liglerde tamamlanan ligler haricindeki liglerin oynanması imkansız gözüküyor.

Düzce ilinde 1. Amatör tamamlanmış olmasına rağmen Süper Amatör Lig Play-Off grubu 6.hafta ile 2. Amatör Lig ilk haftası haricinde tamamlanmadı. Süper Amatör Lig Play_Off grubu takımlarının ortak kararı ile belki bu şekilde tescil olabilir şuan böyle bir görüş söz konusu değil ve 2.Amatör Lig bu durumuyla tescillenmesi tamamen imkansız gözüküyor.

Süper Amatör Lig  kalan 4 haftası ile 2.Amatör Lig ise deplasmanlı olarak değil tek devre usulü ile A Grubunda kalan 5 hafta diger B ve C gruplarında kalan 4 hafta pandemi sürecinin muhtemelen hafiflemesi veya tamamlanması ile bir sonraki lig 2020-2021 öncesi Eylül-Ekim aralığında tamamlanmasına istinaden 2 hafta sonra 2020-2021 sezonu lig planlamarı yapılarak başlanması ve 1.Transfer döneminin sonu olarak 2019-2020 sezonu tamamlanıp 2020-2021 sezonu başlanacağı hafta sonrasındaki hafta olarak düzenlenmesi muhtemel durumlar arasında gözüküyor.