AMATÖR SPOR HAFTASI

Her yıl 4-10 Ekim 2021 tarihleri arasında geleneksel olarak yapılan ancak geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle yapılamayan amatör spor  haftası amatör temsilcilerinin düşük katılım ile başladı. Valilik binası önünden başlayarak Nürettin Zafer Sahası’na kadar yürüyen protokol ve sporcular meydanda vatandaşlarla kucaklaştı.

Yürüyüşe amatör temsilcileri gibi protokolde en alt düzeyde katılım oldu. Valilik önünden başlayan yürüyüşte Valimiz Sayın Cevdet ATAY, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Gençlik Spor İl Müdürü İsa YAZICI, Askf Başkanı Erdoğan Bıyık, Merkez ilçe okul ögrencileri ve öğretmenlerin ile vatandaşlar katılımıyla başladı. Düzce Valisi Sayın Cevdet ATAY yürüyüşe diğer programları nedeniyle Kızılay binası önünde yürüyüşten ayrıldı.

Diğer katılımcılar Düzce merkez Nürettin Zafer Sahasına kadar yürüyerek burada yapılan bir takım etkinliklere katılım sağladılar.

PANDEMİ NEDENİYLE GEÇEN YIL YAPILAMADI

Geçen yıl covid-19 nedeni ile yapılamayan kortej yürüyüşünün bu yıl 9.’sunu düzenledi. 81 ilde Amatör Spor Haftasını başlatmış olundu.

4-10 Ekim tarihlerini kapsayacak bir dizi etkinliklerle şehrimizin değişik yerlerinde, ilçelerinde bu etkinlikleri birlikte kutlayacak. Amatör spora ilgiyi arttırmak ve farkındalık için her yıl Ekim ayında yapmış olduğumuz bu açılışla Amatör Spor Haftası’nın coşkusu ile beraber sporu bir yaşam kültürü haline getirebilmektir.

Amatör spor branşları sağlıklı, mutlu, zeki, çevik, çalışkan ve ahlaklı bireylerin yetişmesini, büyük Atatürk’ün sporcularımıza dediği gibi, “Ben sporcunun; zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” söylemi üzerine toplumda dostluğu ve dayanışmayı güçlenme üstüne, milli bir spor kültürü geliştirmek adına hizmet etmektedir. Sporda başarı; amatör bir ruh ve başarı ile mümkündür”.