AMATÖR SPOR TEL TEL DÖKÜLÜYOR

Düzce ili amatör kulüpleri genel olarak bir kaç kişinin özverili çalışmaları ve gençlerle olan yakınlıkları ile ilerlemekte idi. Ancak covid pandemi dönemi insan yaşamını etkilediği gibi amatör sporu da alt üst etti.

Kulüpleri döndüren bir iki bilemedin üç yönetici antrenör de imkanları dahilinde ilerletemez hale geldi. Amatör spor ne yazık ki günümüzde maddi imkanlar olmadan yapılamaz durumdadır. Birde bu kulüpler ilçeden geliyor ise maliyetler katlanarak büyümektedir.

Düzce ilimiz milletvekilleri de kendilerine yeterli seviyede bilgilendirme olmayınca çözüm konusunda girişimlerde bulunmamışlardır.

Amatör spor genel olarak il bütünü olarak İl Özel İdaresi tarafından sağlanan düşük seviyedeki destekler, maliyetin neredeyse %60-70 yöneticilerin kendi imkanları ile birkaç istisnai sponsor ile ilerlemektedir.

Son pandemi dönemi ile yöneticiler imkanları olumsuz etkilenmiş birde buna sponsor bulma imkansızlığı ve İl Özel İdare ninde duyarsız kalması ile tamamen sahipsiz kaldı.

İlimiz vekillerine ulaşılabilen tek vekil olan Ümit YILMAZ ın bizzat ilgilendiği gözümüzle gördük ve kulağımıza işittik. Lakin amatör spor adına sonuç alınamamış olsa da bu çabasından dolayı sayın vekilimiz Ümit YILMAZ  a sonsuz teşekkür ederiz.

İlimiz diger vekillerine ulaşmak kulüpler için zaten imkansız olduğunu herkes bilinmektedir. Lakin her koşulda amatör kulüpler adına tüm yetkililere rapor vermesi gereken üst kuruluş olan Askf dir.

Ne yazık ki gerekli raporlamaları yapılmadığı için onlarda spora duyarsız olduğundan bir çözüm ortaya çıkmamıştır.

Bu çözümsüzlüğün bu sezon oynanacak liglere direk yansıyacağı da bir gerçektir.

Ama şunu da belirtmek gerekir hiçbir yaratıcı çözüm önerisi için geç kalınmış değildir.

Düzce ilinin gençleri spor yapmanın bir tutku olduğu amatör spor yeniden dirilmek için çözümü hak ediyor

Saygılarımızla