DÜZCE AMATÖR FUTBOL BİTMİŞ OKEY DÖNÜYOR

Düzce amatör liglerde 2022-2023 sezonu Süper Amatör Lig başından buğüne sıralamalı olarak liyakatsiz, usulsüz ve menfaat odaklı atama ile işbaşında bulunan Tff İl Temsilcisi Gökhan KARADAĞ işgüzar işler ile germesi sonrası şiddet boyutu zirveye yaprı.

Takımların yaptığı açıklamalar ile amatör spor siyasi kulvara taşındığını artık alenen söylenmeye başlanmış olup buda spor organizasyonlarında şiddet girdabını beraberinde getiriyor. Düzce mizin guzide kulüplerinin birlikte hareket etmemeleri için her türlü kaos organizasyonu oyunlarının cirit atması ile son hafta müsabakalarında istenmeyen olaylar cereyan etmeye başladı.

Öncelikle tüm kulüplerimizin yöneticileri konuya el atarak bu güzelim amatör futbolumuz üzerinde menfaat odaklarının el altından yaptıkları kaos planını berteraf etmeleri gerekmektedir.

Tam sukunet hakim olmaya başladı dediğimiz anda altyapı liglerinde bir müsabaka esnasında saha içinde ayrılmış alandaki kulübede Düzce Gençlik Spor İl Müdürlüğü Temsilcisi Muhammet Kasım POLAT ile oturan Tüfad Temsilcisi Murat ŞHABE bir amatör kulüp oyuncuları, yöneticisi ve kurumsal kimliği hakkında hakaret, gerçek dışı beyanlar ve kapatmakla tehdit etme söylemleri olayı cereyan ettiği ve sonrasında kendisini bu eylemleri nedeniyle sosyal medya üzerinden kulüp yöneticisi tarafından eleştirildiği beyan edilen eylemler nedeniyle Murat ŞHABE kişisel olayları Tüfad adını kullanarak kulüp yöneticisini şikayet ettiği 13.04.2023 tarihli Tertip komitesi kararı ile ortaya çıktı.

Düzce amatör kulübün oyuncularını, yöneticilerini alenen nefret söylemleri ile hakaret ederek bir amatör kulübü kapatmaya yönelik tehdit söylemlerin gerçek olup olmadığını hakkında kamuoyu ivedi açıklama beklemektedir. Eğer bu hakaret ve söylemler gerçek ise Murat ŞHABE ivedilikle Tüfad üzerine oluşturdu bu karanlık el algısında sorumluğu alarak istifa etmelidir. Aynı şeklde de bu belirtilen hususlar gerçekleşmemiş ise kulüp yöneticisi de aynı şekilde kulüpteki futbol branşına ilişkin derhal istifa etmelidir.

Düzce amatör kulüpleri tarafından kurulan Düzce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun bir kulüp oyuncuları, yöneticileri ve kurumsal yapısını hakaret, iftira ve kapatmaya yönelik yapılan bu tehdite yönelik saldırı hakkında ivedi görüşmeler konunun içyüzünü ortaya koyarak kınama açıklaması yapması zorunluluk halini almıştır.

Bir cevap yazın