DÜZCE AMATÖR FUTBOLDA KARANLIK GECE

  Bu akşam (06.07.2022) 19:00 oynanan Düzcespor – Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü U14 Play Off final müsabakasında çıkan olaylara taraftarlarında müdahil olaması sonrasında Düzcespor antrenörü Gökmen ZEKİ darp edilmiş ve sahaya 112 ekipleri çağrılarak hastaneye kaldırılmış olup ameliyata alındığı belirtiliyor.

  Play Off finali olan bir müsabakada Tff İl Temsilcisi Gökhan KARADAĞ her zaman olduğu gibi olmadığı görüldü. Müsabaka esnasında yeterli seviyede güvenliğin alındığını kontrol etme zahmetinde bulunmayan müsabakanın hakemi, Tff İl Temsilci Gökhan KARADAĞ ve saha komiserinin her zaman ki gibi müsabaka sonrası makale raporlarını yazmaktan ibaret olduklarını bir sefer daha görmüş olduk.

  N.Zafer stadının yetersiz altyapısı gelişi güzel kontrolsüz bir yapıya sahip olması olayların oluşmasına zemin hazırladığı görülmüş oldu. N.Zafer Stadında sahaya giriş ve çıkış kapısı tek olup buranın kontrolü müsabaka öncesi ve sonrası takımların soyunma odasından sahaya giriş ve çıkış yaparak soyunma odasına gidişlerine kadar hakem, saha komiseri ve il temsilcisinin denetiminde ve kontrolündedir.

  Sahaya başka giriş olmadığına göre bu kapının açılarak sahaya seyircinin giriş yapmış olması olayların oluşmasına sebep olan olunan en önemli husustur. Eğer sorumlu kişiler görevlerini tam yapmış olsalardı saha kapısı kapalı olup oyuncular soyunma odasına gidecek ve bu olayın gerçekleşme ihtimali en aza inmiş olacaktı fakat ihtimal değil görevi suistimalin ortaya koyduğu bir durumun ortaya çıktığı görülüyor.

  Müsabaka sonrası hakem soyunma odasına gidene kadar ve sonrasında oyuncuların soyunma odasına gidene kadar olan olaylar müsabakanın bir parçası olduğuna göre hakem, saha komiseri ve Tff İl Temsilcisinin ihmaller zinciri sonrası kendini bilmezlerin sahaya girişine imkan sağlanarak olaylar gelişerek Düzce amatör sporunda kara bir leke olarak kalacaktır.

  Müsabaka sonrası sahaya giren seyirci veliler tarafından darp edildiği belirtilen Gökmen ZEKİ hoca o an yanında olan eşini korumak için üstüne kapanmış iken hunharca yapılan saldırı sonrasında kolunun üç noktadan kırıldığı tespit edilmiş olup ameliyata alınarak müşahede altında tutulan antrenör Gökmen ZEKİ hocamızın hastaneden gelen görüntüler olayın vahametini ortaya koydu.

  Gökmen ZEKİ hocamıza Düzce Amatör Ligler olarak geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.