DÜZCE AMATÖR FUTBOLU KİMLERE EMANET

Düzce İl Tertip Komitesine Tff İl Temsilcisi Gökhan KARADAĞ ‘ın Amatör Liglerde Uygulanacak Esaslara ilişkin

“TESCİLLİ KULÜPLERİN AMATÖR LİGLERE KATILMA ZORUNLULUĞU

TFF’ye tescilli amatör spor kulüpleri Bölgesel liglere veya illerindeki yerel liglere katılmak zorundadırlar. Bir kulüp 3 (üç) sezon üst üste liglere katılmaz ise kulübün tescili TFF’ce iptal edilir. Kulüp bu 3 (üç) sezon içinde lige katılım parası yatırıp hiçbir müsabakaya çıkmadıysa lige katılmış sayılmaz ve bu kulüplerinde tescili iptal edilir.”

kuralının takibi ve denetimini yapmadığına ilişkin verilen dilekçeye cevaben yayınlanan tertip komitesi kararı;

“Kulüp kapatma tescilini feshetme yetkisi TFF talimatlarına göre TFF Amatör İşler Müdürlüğündedir, Düzce As Spor kulübü lige katılmak için başvuru yaptığında TFF Sakarya Bölge Müdürlüğüne Düzce As Spor kulübünün lisans tescilinin devam edip etmediği, lige katılımı ile ilgili problem olup olmadığı sorulmuş olup, bu kulübün tescilinin devam ettiği lige katılım için bir problem olmadığı söylenmiştir, zaten tescili iptal olan kulüpte lisan basımının imkansız olduğu söylenmiştir, T.F.F İl Temsilcisinin lige katılmayan takımları Federasyona bildirme gibi bir görevi olmadığı T.F.F talimatlarında böyle bir madde olmadığı görülmüştür, dilekçede yer alan hiçbir suçlamanın oluşmadığı görülmüştür.”  yayınlanmıştır.

Terip Komitesine Tff İl Temsilcisinin Amatör Liglerde Uygulanacak Esaslar kulüplerin liglere katılım zorunluluğu maddesindeki kuralın takibini ve kontrolü (denetimi) yapmayarak olumsuz durumu Tff bildirmeme sorusu sorulmuş olmasına rağmen hiçbir tutarlılığı olmayan kendisi hakkındaki olumsuz durumu ortadan kaldırma çabası ile karar metni hazırladığı metinde 31.10.2022 tarihli toplantıda

“ASL,1.Amatör Altyapı Ligleri  Tertip Komitesi 31.10.2022 Pazartesi günü Düzce ASKF Bürosunda Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilcisi Gökhan KARADAĞ Başkanlığın da toplanmış ve üyeler T.F.F İl Tems Yrd Serkan ERDOĞAN ASKF Tems Önder ATASOY ,GSİM Temsilcisi M.Kasım POLAT,TFFHGD Temsilcisi Nihat HARTLI ,TÜFAD Temsilcisi Murat SHABE Saha Kom Derneği Başkanı Metin ÇARIKÇI ve Kulüp Temsilcileri Veysel ACAR,Cafer ŞİMŞEK,Mustafa ÇAKAR,Kazım ZABUNOĞLU ın Katılımlarıyla aşağıdaki kararlar alınmıştır”  ifadesi ile  “ASLI İMZALIDIR”  ibaresi ile yayınlamıştır.

01.11.2022 tarihinde bugün ıslak imzalı karar metni istendiğinde karar metninde kendisi dışında 2 üyenin imzası olduğu görülmüş ve toplantının yapılmadığı gibi katılım olsaydı toplantı esnasında tüm üyeler imzalardı.

Tff İl Temsilcisi sorulara mesnetsiz gerekçesini hazırladığı Tertip Komitesi kararını siparişle üyelerin imzalaması için beklediğinden örneği teslim edilmemiştir.

Konunun içeriğini net olarak bildiklerinden konuyu tek muhatabı olan TFF Amatör İşlerine sorması gerekirken yetkisi olayan sadece düşünce paylaşımı yapan Tff Sakarya Bölge Müdürlüğüne sorduğu varsaydığı bilgisi paylaşmıştır. Bu tarz aldatmaca işlerle düşülmesindeki gerçek amacın sorgulanması gerekiği ortaya çıkmıştır.

Tertip komitesi kararında bulamadıkları iddia ettikleri FUTBOL İL TEMSİLCİSİ VE İL TERTİP KOMİTELERİ TALİMATI okumalarını ve okuduklarını anlamalarını tavsiye ederiz.

Madde 8

b) Futbol Federasyonunca çıkartılan talimat, genelge ve emirleri, futbolla ilgili yenilik veya değişiklikleri kulüplere ve kuruluşlara zamanında duyurmak, takip ve kontrolünü yapmak.

Bulamadığınız talimattaki görevler şu şekildedir.

Talimatı buradan okuyabilirsiniz

Düzce ilinde her geçen gün ortaya çıkan kural tanımazlığın sonunda liglere katılım her geçen sezon azalarak bu sezon görülmemiş kayıplar verdiği görülmektedir.

Konuya ilişkin her türlü cevabı olan tüm yetkililerin ileteceği her konuyu tarafsız şekilde yayınlayacağımızı ilkeli habercilik anlayışı ile taahhüt ederiz.

Saygılarımızla

Düzce Amatör Ligler

Bir cevap yazın