DÜZCE SÜPER AMATÖR LİG DURUMU

Düzce 81 Yıldız Spor 2022-2023 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkı olan kulüp bu hakkı kullanmadığı için, 2022-2023 sezonunda ilinin en üst yerel ligine katılabiliyordu fakat Düzce 81 Yıldız Spor 2022-2023 sezonunda katılmış olduğu ilin en üst yerel liginde dereceye girerek Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkı elde etmesi durumunda 2023-2024 sezonunda BAL’a katılamayacaktı. Bundan dolayı Düzce 81 Yıldız Spor 2022-2023 sezonunda lige katılmama kararı alarak konuyu dilekce ile Tff il Temsilciliğine bildirdiklerini belirttiler.

Düzce Süper Amatör Lig heyecanının ikili grup sonrası Play Off-Play Out uygulaması ile yok olmuştu. Birde buna geçen sezon gördüğümüz kura çekimine göstermelik katlım yaptırılan kulüpler ile liğ yürütülme beceriksizliği sergilenmişti.

Bu sezon ise sanki bunlar hiç olmamışcasına Akçakocaspor üzerinden senaryolar oyatılmaya başlandı. Önceki sezon akıllarına gelmeyen işlerin şimdi akıllara gelmesinin bir bilinç altı olduğu gözüküyor. Yoksa uygulama doğal olsa her sezon aynı şekilde ilerlenir. Şuan en kötü uygulanacak olan Akçakocaspor lige katılım yaparak kura çeker ve geçmiş sezon iki takım gibi hiçbir müsabakaya katılmadan ligden çekildiğini belirtmesi doğal olan uygulamadır.

Burada Akçakocaspor lige katılımına hakkında karar verme yetkisinin Akçakocaspor yönetiminde olduğunu ve kimsenin bu iradeye yönlendirme yapma hakkı olmadığını belirtiriz.

Amatör futbol son 15 yılda elindeki kazanımlarında yok olarak kaybolduğunu görünen bir gerçek.

Süper amatörün nasıl şekil alacağı önümüzdeki haftalarda kura çekimi ve lig başlama tarihi belirlenmesi ile gün yüzüne çıkacaktır.