Play Off – Play Out Ne Kazandırdı Ne Kaybettirdi

2018-2019 sezonu Süper Amatör Lig olarak Play Off grubunda son müsabakaların oynanması ile tamamlandı. Müsabakalar sonucunda oluşan lig tablosu sonucunda Beyköy Belediyespor lider olarak şampiyon oldu ve 2019-2020 sezonunda Düzce ilini Bölgesel Amatör Ligde temsil etme hakkını kazandı.
2018-2019 sezonu itibariyle Süper Amatör Lig’de uygulama sokulan Play Off – Play Out gruplu lig usulü ilk olarak uygulanmış oldu.
Uygulanan bu lig usulü sonrasında görüldü ki Düzce ilinde amatör spora hiçbir katkısı olmadığı gibi yeni yetişecek futbolculara köstek olma hedefini tutturdu. Play Out grubuna düşen takımlar tamamlanması 2.Amatör lig başlamasıyla birleşince bu grupta yer alan oyuncular yeni oyucu kazanmak için oynanan bir ligi transferle şekillenmiş süper ve 1.Amatör oyuncularından oluştuğundan 2.Amatör Lig bu yıl Süper Amatör ve 1.Amatör Lig karması şeklinde oynanmaya devam ediyor. Tabi bu işe ençok Tff, Taskk ve Askf sevindi çünkü kulüpleri kendilerine gelir kaynağı olarak gördüğünden transferler sayesinde kıt kanaat maddi imkanlar bulan kulüpleri soymanın keyfini yaşadılar.
Play Off – Play Out gruplamasının ilde bulunan takım ve lig sayısı ve takım sayısı az olan yerlerde uyum sağlar iken Düzce ilinde oynanan 3 çeşit lig olduğunun fark etmeyenler tarafından uygulanan bu statü tam bir rezalet olarak son buldu.
Ama bu gruplandırma şunu gösterdi biz belediye takımlarını veya belediye destekli takımlara Süper Amatör oynar geride kalan takımlar oynatılmaz demek için bu statü ortaya çıktığı görüldü.
Anlaşıldığı gibi gelecek yılda bunun devamı neticesinde Amatör Ligle artık genç oyunculara sıra gelmeyeceğinden aynı oyuncular kulüpler arasında transferler ile tur attığı oyuncu hurdalığına döneceği şimdiden kendini gösteriyor.

Bir cevap yazın