SPORDA ŞİDDETİN YERİ YOK OLDUĞU GİBİ SAMİMİYET GEREKLİ

21.01.2024 Pazar günü saat 15:00 da Beyköy Sahasında oynanan Süper Amatör Lig 14. hafta müsabakası Beyköy Belediyespor – Cumayeri Belediyespor müsabakasında 45+4 dakikasında hakemin Cumayeri Belediyespor 4 numaralı oyuncusu ikinci sarı kartı sonucu 10 kişi kalması sonrası futbolcunun hakeme darp nedeniyle maçın hakemi maçı tatil etti.

Müsbaka sonucu ve tescil işlemleri için İl Disiplin Kurulu ve Tff Afdk gönderilecek.

Futbol müsabakalarında görmek istenmeyen bu duruma spor iştirakcilerinin her kesiminden tepkilerini dile getirdiler.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Düzce şubesi tarafından sosyal medya hesabından,

BU YUMRUK DÜZCE FUTBOLUNA ATILMIŞTIR

    21 Ocak 2024 tarihi saat 14.00’te Beyköy stadyumunda oynanan Beyköy Belediyespor-Cumayeri Belediyespor müsabakasında çok değerli hakemimiz Ahmet Şahin’e yönelik saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz.

Bu saldırı sadece hakemlerimize değil Düzce futboluna da yapılmıştır. Düzce futbol camiasını bu ve bunun gibi saldırılara tepki göstermeye davet ediyoruz.

Şiddet, bir problemin çözümü değildir. Sözde şiddete karşı olduğunu söyleyenler özde de karşı olmalılar. Kulüplerimizin rakibi ya da düşmanı değiliz. Birlikte Türk futboluna hizmet eden paydaşlarız.Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Düzce şubesi olarak sonuna kadar hakemlerimizin yanında olduğumuzu ifade ederiz.

tepki açıklaması yayınladı.

Evet bu şiddet olayına her koşul altında olursa olsun kınıyor ve spor alanlarında en fazla katılımın olduğu futbola kara bir lekedir.

Hakem Ahmet ŞAHİN ‘e geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Düzce amatör spor ne yazıkki kirliliğe bulanmış durumda olmasından kaynaklanan ve sonrasında gelişen istenmeyen olaylar biri birini tetiklemeye devam ediyor.Bu kirliliğin oluşturduğu mızrak artık cuvala sığmaz oldu.

Bugün gelişen bu olaylar ne kadar Düzce futboluna ise aynı şekilde kendi menfaatleri için atanmış ve talimatlar ve esaslara aykırı işlemleri tespit edilenleri kayırmak için çaba sarf edenleri bu tepkide samimi görmiyoruz.

2021-2022 Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslarına göre Düzce Askf tarafından referans belgesi onayı ve katılım belgeleri incelenmesi husunda Düzce Tff İl Temsilcisi tarafından (Futbol İl Temsilcisi ve İl Tertip Komiteleri Talimatı Madde 8 b bendi Futbol Federasyonunca çıkartılan talimat, genelge ve emirleri, futbolla ilgili yenilik veya değişiklikleri kulüplere ve kuruluşlara zamanında duyurmak, takip ve kontrolünü yapmak) uygunsuz olduğu bilinen kulüp adına talimatlara aykırı şekilde sümen altından yapılan işlemleri örtbas etmek iiçin konunun incelenmesi hususunda yapılan başvuru 31.10.2022 tarihli 4 sayılı Tertip Komitesi toplantısı yapılarak Tff Amatör İşleri Müdürlüğüne gönderimi yapılmasını karara bağlamak yerine sorumluları gizlemek için hazırlanmış bir karar metnine imza atanlar samimiyetsizdir.

Samimi iseniz konuyu Tff Amatör İşleri Müdürlüğüne gönderin. Bakalım kendi yayınladıkları Esas ve Talmatlara uymayan kend temsilcisi ve bundan menfaat sağlayan diğer yetkli ve yönetcler için ne değerlendirme yapılıyor.

Belki vicdan denen o varlık sizde rücu bulur.

Acaba sormak lazım tüm llerde oynanan müsabakaları yönetecek hakem, gözlemci ve saha komiserleri ilan ediliyor. Fakat neden siz açıklamıyorsunuz. Kamuoyunda bilinenen ana neden müsabakalar öncesi diirek veya dolaylı müsabaka hakemleri ile irtibat sağlanıp müsabakaların sonucuna etki etme şüphesinde gerçekleri beyan etmeyecekleri inancı ile oluşan üvensiz ortam olarak görülüyor.

Madem birşeyler düzelecek buyrun Perşembe günü müsabakaların hakem, gözlemci ve saha komiserlerini açıklayın.

Evet beklyoruz sammyetnz varsa bu hususları biraz tartışın ve gereğini yapın.

Düzce amatör futbolu bu kirliliği daha fazla taşıyamaz hale geleyor.

Düzce Amatör Lig

Bir cevap yazın