SÜPER AMATÖR LİG (PLAY OUT) 7.HAFTA

Süper Amatör Lig Play Out grubu 7. hafta müsabakaları tamamlanarak ligde kalan ve düşen takımlar belli oldu. 15.03.2020 Pazar günü saat 16:00 başlayan müsabakalarda 2 galibiyet 1 beraberlik ile sonuçlandı.

Grubta oynanan müsabakalardan en önem tutan müsabakası Kavakbıçkıspor – Beçispor karşılaşması idi. Bu müsabakadan çıkacak sonuçlara göre diğer düşme hattındaki takımlar matematiksel hesaplar ile çıktıkları müsabakalardan sonuçlar almak için oynadılar. Bu müsabaka beraberlik ile sonuçlanması ile tüm matematiksel durumlar yok hükmünü aldı.

Kirazlıspor düşme hattında yer alan Aktivo Kuzey Yıldızı müsabakasında gol yağmuru ile sonuçlandı. Activo Kuzey Yıldızı müsabakaya çekilmemek adına alt ligdeki genç oyuncularına yer vererek müsabakanın tamamlanması için sahada yerini aldı. Activo Kuzey Yıldızı grupta aldığı 3 puan ile önümüzdeki yıl 2020-2021 sezonunda 1.Amatör ligde mücadele edecek.

Hamidiyespor oynadığı Yığılcaspor müsabakasında grupta aynadığı müsabakalarda bir türlü bulamadığı istikrarlı galibiyetle tanışdı. Ancak gruptaki 7 puanı Beçispor aynı olmasına rağmen ikili averaj kuralı gereği önümüzdeki yıl 2020-2021 sezonunda 1.Amatör Ligê düşen 3. takım oldu.

2019-2020 Sezonu Play out ligi tamamlanması ile Kirazlıspor, Kavakbıçkıspor, Aziziyespor,Yığılcaspor ligde kalır iken Süper Amatör Lig’den düşen takımlar ligden çekilden Düzce Belediyespor sonrasında Activo Kuzey Yıldızı ve Hamidiyespor oldu.

7.HAFTA SONUÇLARI