Taskk Başkanı Ali DÜŞMEZ ‘den açıklamalar

“Amatöre verilen bütçeye tüm ligler karşı”

Ali Düşmez, amatör transfer bedellerinde bu yıl da indirime gittiklerini belirterek, bu durum üstlerde rahatsızlık yaratsa da çalışmalarına devam edeceklerini beyan etti

Amatör transfer bedellerinde bu yıl da indirime gittiklerini belirterek, bu durum üstlerde rahatsızlık yaratsa da mücadelelerine devam edeceklerini Başkan Düşmez “Göreve geldiğimizde amatör liglerde transfer bedeli 750 TL ve enflasyon rakamları uygulansa amatör liglerde transfer bedelinin bu sezon 1650 TL olması gerekiyordu. Biz ne yaptık? kademeli olarak indirime gittik. Geçen sezon 250 TL’si TFF’ye 200 TL’si TASKK’a olmak üzere transfer bedeli 450 TL idi. Bu sezon 400 TL’ye indi. Bunlar belli kesimlerde rahatsızlık yarattı. Bakmayın, amatöre verilen bütçeye tüm ligler karşı. Biz oralarda görevli olmasak amatörlerin adı anılmayacak” açıklamalarında bulundu.

Amatör futbolun en temel iki sıkıntısı olan transfer bedelleri ve sağlıkçı konularını çözdüklerini belirten Düşmez, çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

“Sözleşme Olmaz”

Düşmez, “Amatörde para alışverişi bir gerçekken, sürekli karşılıklı mağduriyet olayları yaşanırken, amatöre de sözleşme getirmeyi düşünür müsünüz?” yönündeki sorumuza “Amatör futbolun tanımı belli. Bir oyuncuyu sözleşme ile bağlayamayız” yanıtını verdi.

“TFF veya bakanlık neden amatör kulüplere maddi yardımda bulunmuyor?”

Türkiye’de futbol özerk olduğundan kulüplere direkt maddi yardım söz konusu değil. Biz ne yaptık, bir önceki Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’tan ricacı olduk. Futbol dışında iki branşta daha federe olan kulüplere maddi yardım yapılması için söz aldık. Her kulüp lisanslı sporcusu kadarıyla 4-6 bin TL arası yardım alacak. Başvuru süresinin uzatılması için sayın Bak’tan söz almıştık. Biliyorsunuz bakanlık değişti. Biz kulüplerin mağdur olmaması için bu geçiş döneminde girişimlerimizi düzenli olarak sürdürüyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Bir cevap yazın