1.AMATÖR LİG 7.HAFTA

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Düzce 1.Amatör Lig 7.hafta müsabakaları sonrasında sonuçlar ligin her iki grubunda da ateş bacayı sardı.

A grubunda Eminaçmaspor zorlu deplasmanı Hacıyakupspor müsabakasını galibiyetle sonuçlandırarak galibiyet serisini 7.hafta sonuna taşıdı.

Grupta play-off heyecanı en üst zirvede olması nedeniyle müsabakalar çok gergin geçmeye başladı.

Kurtsuyuspor oynadığı Ağa Mahallesi Gençlik Spor müsabakasını galibiyetle sonuçlandırmakla beraber müsabakada hakemin verdiği kartlar konuşulur oldu. Kurtsuyuspor bay geçtiği hafta sonrası aldığı bu galibiyet ile liderlik yarışında rakibini yakın takibi bırakmıyor.

Çiftlik Gençlik Spor önceki hafta kaybını telafi etmek için oynadığı çetin Dedelerspor müsabakasında galibiyetle kazanarak Play-off buradayım dedi.

B grubunda  kaybedilen her müsabaka liderlik ve play-off yarıştan kopma anlamına gelebilecek kadar pamuk ipliğine bağlanmış durumda ilerliyor. Beraberlik durumunda takımların puan kaybı durumlarını etkileyecek duruma geldiğinden müsabakalar galibiyet ve malubiyet şeklinde sonuçlanıyor.

Kabalakspor yakın takipçisi Yenitaşköprüspor ile oynadığı müsabakadan galip ayrılarak yenilmezlik serisine devam ederek liderlik konumunu korudu.

Nasırlıspor liderlik yarışından kopmamak için oynadığı deneyimli rakibi Yazıpınarspor karşısında galibiyet ile ayrılarak puan tablosunda liderlik takibini bırakmıyor.

Beycilerspor grupta yenilmez takım olma ünvanı taşıyan ikinci takım olarak çıktığı 1934 Selamlarspor mücadelesinden galip ayrılarak yenilmezlik serisine devam etti.

Grubun diger müsabakası Düzce Gençlerbirliğispor ligden ihraç olan Karaca Çobanspor karşılaşmasını hükmen kazanmış oldu.

Müsabakalarda bazı hakemlerin çok gergin olması takımların oyuncuları üzerinde kart olarak yansıdığı görülmekte olduğu şekilde bir kanaat oluşmuş gözükmektedir. Herkesin hata yapma olasılığı olduğu gibi hakemlerin hatalarını kabul etmek yerine zamanını bulduğunda takımlar üzerine verilen hakkı haksız bir şekilde kullandıkları bununda oyuncular üzerinde psikolojik bir baskı aracı olarak kullanılmaya çalışıldığı görüşü ön plana çıkmaktadır. Bu tür olay kulüpleri futbolda soğuttuğu için ilimizde her geçen gün takımlar liglere katılmamayı tercih ediyor.

Diger bir konu 1.Amatör Lig de amorti gibi bir uygulama devreye sokuldu. Tff İl Temsilcisi liglere ilişkin statüleri lig başlamadan Tff Amatör İşlerine onaylatarak ilan ederek ligleri başlatması gerekirken halen ilan etmediği gibi Tff müsabaka talimatında “Kulüpler ve kişilerin ilgili organizasyon müsabaka statülerinde belirtilen zaman çizelgelerine uymakla yükümlüdür.” maddesini yok sayarak talimatlarda net bir şekilde belirtilmiş bir kuralları etrafından dönmek ve sorumluluğu kulüpler üzerine vermek adına statüde yer almayan bir maddeyi lig başladıktan sonra uygulamaya sokmak için ligdeki bulunan belli sayıda kulüp imza verdi tespiti yaparak 1.Amatör Lig Statüsünde olmayan lige ara verme maddesini amorti ikramiyesi olarak uygulamaya sokmak için Tertip Komitesi “1.Amatör liginde mücadele eden 14 takımdan 9 takımın lige 1 hafta ara verilmesi talebi üzerine 21-22 Aralık tarihlerinde 1.Amatör ligine 1 hafta ara verilmesine.” kararıyla ara verilmiştir. Oynanan bir ligde müsabakalar başladıktan sonra yapılacak değişikler Tff Amatör İşlerinin oluru ile yapılabileceğinden Tff Amatör İşleri konuya ilişkin olarak görüşlerini aldığımızda “Her hangi bir geçerli bir gerekçe olmaksızın lig başlamadıktan sonra statüde belirtilen hususlar değiştirilemez.”

Gerekçeden kast edilen nedir “Hava muhalefeti, İl Gençlik Spor Müdürlüğünün saha vermemesi, gerçekleşen saha olayları veya müsabakalarda oluşabilecek öngörülen bilgiler dahilinde gelişecek olaylara mahal vermemek gibi asli gerekçeler”

Konuya ilişkin yetkililer gerekçelerin yeterli görülmesi dahilinde Tertip Komitesi kararını uygun görüyoruz aksi takdirde bu uygulamaya imza vermeyen kulüplerden her hangi biri Tff Amatör İşleri dikkatine fax yoluyla gönderecekleri dilekçe ile durumu Genel Sekreterimiz tarafından ilgili Tff  İl Temsilcisi ve Tertip Komitesinden bilgiler alınarak uygunluğunu konusunda değerlendirme yapılır şeklinde açıklama yapmıştır.

7.Hafta Sonuçları

TarihEv SahibiSaat/SkorMisafirLigSaha
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tabs interval=”0″ title=”Puan Durumu”][vc_tab title=”A Grubu” tab_id=”79b2b013-08a7-2″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title=”B Grubu” tab_id=”88542929-cb94-1″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_tab][/vc_tabs][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tabs interval=”0″ title=”Gol Kralı İlk’10”][vc_tab title=”1.Amatör Lig” tab_id=”b3a905ff-b275-0″][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title=”A Grubu” tab_id=”23c6ac33-a43b-1″][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab tab_id=”cfca71a9-9005-2″ title=”B Grubu”][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_tab][/vc_tabs][/vc_column][/vc_row]