Düzce 2.Amatör Lig’de Son Hafta

2.Amatör Lig’de bu hafta son müsabakalar oynanacak. 2.Amatör Ligde gruplarda şampiyon olan takımlar ile play-off suz olarak gruplarda 2. sırada yer alan takımlar bir üst grup 1.Amatör Lig’e çıkma hakkı kazanacak.

A grubunda takımlar ligden çekildiğinden skorlar hükmen sonuçlanmış oldu. Bu skorlar neticesinde grupta liderliği 12.hafta sonuçları ile kesinleştiren Ağaköy Gençlik Spor olurken 2. sırayı Koçyazıspor’la oynadığı müsabakayı kazanarak kesinleştiren Eminaçmaspor aldı ve adlarını 2019-2020 sezonunda 1.Amatör Lig’de oynayacak takımlar arasına yazdırdılar.

B grubunda 13.hafta liderlik yarışını belirleyici olacak olan Yenitaşköprü Spor – Nasırlıspor arasındaki müsabaka 75. dakikada Yenitaşköprü Spor 1 – 3 Nasırlıspor iken saha içinde çıkan olaylar nedeniyle Yenitaşköprü Spor’dan 9 oyuncu ve Nasırlıspor’dan 5 oyuncu olaylara müdahil oldukları gerekçesiyle hakem tarafından ihraç edilmesi sonrası Yenitaşköprü Spor takımının sahada 6 oyuncudan az oyuncusu kaldığından müsabaka hakemi müsabakayı tatil etti.

Yenitaşköprüspor ve Nasırlıspor Kulüplerinin ile ihraç olan futbolcuların İl Disiplin Kuruluna sevk edildi, müsabakanın sonucu ve tescili T.F.F Amatör Futbol Disiplin Kurulu tarafından yapılmak üzere dosya sevk edildi.

B grubunda bu hafta Yenitaşköprüspor bay ve olup Nasırlıspor – Kutluspor ile 02.06.2019 Pazar 17:00 N.Zafer Stadında, Doğanlıspor – Taraşspor ise 02.06.2019 Pazar 17:00 Şıralık 2 sahasında mücadele edecek diger takımlar ise ligden çekildiklerinden hükmen sonuçlar ile neticelenecek. Her ne kadar Yenitaşköprü Spor – Nasırlıspor müsabakası sonucu tescil edilmemiş olmasına rağmen lig tablosuna Nasırlıspor acısından liderlik müsabakası olacak diğer takımlar acısından etkisi olması beklenmediği için bu müsabaka centilmenlik mücadelesi olarak oynanacak.

C Grubunda tam anlamıyla bir liderlik yarışı baş gösterecek Hacıyakupspor ve Düzce Gençlerbirliği Spor takımları grupta liderlik için mücadele edecekler. Gruptaki diger takımlar ligden çekildiğinden grupta bu hafta Hacıyakupspor – Düzce Gençlerbirliği Spor müsabakası 02.06.2019 Pazar 17:00’da Gölyaka Stadında oynanacak. Bu müsabaka grupta şampiyonu belirleyecek olmakla beraber statü olarak 2. sırada yer alan takımda bir üst lige çıkacağından her iki takımda 2019-2020 sezonunda 1.Amatör Lig’de mücadele edecek.

Grupta oynanan Kuyudüzüspor – Kıyıköyspor müsabakasında çıkan olaylar ve hakeme harp nedeniyle tatil edilmiş olup tescil işlemleri Tff Amatör Futbol Disiplin Kurulu tarafından daha sonuçlanmamıştır.

Bir cevap yazın