Düzce Süper Amatör Lig Planlama Toplantısı Yapıldı

Düzce ASKF binasında 01.07.2019 tarihinde 18:00 yapılan toplantıya Süper Amatör Lig de yer alan 14 takımdan Kirazlıspor, Çamlıspor, Kavakbıçkıspor, Beçispor, Aktivo Kuzey Yıldızı Spor, Hamidiyespor ve Yığılcaspor ‘un yer aldığı 7 takım katıldı.

Ligin gerçekleşme şekli statüsüne ilişkin karar alınması hususunda çoğunluk sağlanamadı. Statüye ilişkin TFF Düzce İl Temsilcisi kulüplerin bilgisi ve iradesi dışında hiçbir şekilde statü uygulayamayacağını belirterek 2019-2020 sezonunda Play-Off Play-Out gruplu fikstür olarak mı yapılması veya 14 takımlı tek lig fikstürü olarak mı yapılacağına ilişkin kararın verilmesi için Süper Amatör Ligde yer alan takımların oy birliği veya oy çokluluğu ile vereceği karar neticesinde yapılabileceğini belirtti.

Geçen yıl oynanan statüdeki aksaklıkların düzeltilmesi talebi gelir ise bununda kararı çoğunluk sağlanan toplantıda kulüplerin vereceği irade ile değişiklik yapılabileceği belirtti.

Kulüpler Düzce ASKF, Düzce Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve TFF düzce ilinde yer alan amatör kulüplerine ne gözle baktığının ve kulüplere kaynak yaratma ve birlikte proje uygulamada neden dışlandıklarını anlaşılmadığı hususu belirtildi.

Kulüpler takımlarda yer alan oyunculara bazı tavizler vererek oynadığı kulüpten transfer için izin belgesi alması için zorlayarak kulüpleri zor durumda bıraktıkları belirtildi. Amatör olarak oynanan bir lige maddi kazanç adıyla belirtilen paralar konuşularak oyuncular ikna edilerek bazı kulüpler transfer etme çabası içindeler bu durum mahalle ve köy takımlarını yok etme durumuna geldiğini belirtildi.

Kulüp yöneticileri liglerde yer alan hakemlerin deneyim kazanması için devamlı kulüplerden taviz bekleniyor artık hakemlerin kendileri bu hususta çaba göstermesi gerektiği verdikleri kararlar neticesinde kulüplerin haklarının yendiği belirttiler.

Düzce Süper Amatör Lig planlamasının yeterli çoğunluğun sağlanması için 02 Eylül 2019 Pazartesi saat 18:00 toplanmak üzere toplantı sona erdi.

Bir cevap yazın