DÜZCE 2.AMATÖR LİG’DE KAZAN KAYNIYOR

2022-2023 Futbol sezonu 2.Amatör Lig kura çekim ile başlayan ve halen içinden çıkılmayan kaos devam ediyor.

Düzce Askf yapılan kura çekiminde geçmiş yıllarda da olduğu gibi birilerinin arka planda yürütme planı ile ortaya çıkan statüdü krizi artık gün yüzüne çıktı.

Kura çekiminde statünün yazılı olarak ilan edilip lige katılan takımlara duyurulması zorunu iken her zaman ki gibi Tff İl Temsilcisi Gökhan KARADAĞ kulüpleri bir aldatmaca karmaşası içine sokarak el altından hizmet ettiği odakların kulüpler üzerinde dayatma çalışmasını itinayla yürüterek 2.Amatör Lig gruplarında sadece 1.sırayı tamamlayan takımların 1.Amatör Lig çıkması yönünde hazırladığı statüyü Tff onaylattı.

 

 

Bu olay sonrası kulüp yöneticileri bu tarz bir durumun kabül edilemez olduğu için konuya ilişkin yapılan her türlü girişim olumsuz sonuçlanmıştı.

2.Amatör Lig oynanmaya başlaması ile kulüp, oyuncu ve teknik kadrolarda yaşanan huzursuzluk en üst seviyeye ulaştı.

Normal şartlarda konu ortaya çıktığı gün Düzce Askf olaya el atıp tarafları toplayarak konuyu esasa bağlama çalışmaları yapması gerekirdi. Lakin ne yazık ki Düzce Askf yöneticileri zaten kendi icraatları içinde yüzerken kulüpler bu kara tabloyu oynamaya başladı.

 

 

 

Bu durumda şimdi neler yapılabilir

  • Öncelikler kulüpler durumu beyan eden irade net bir şekilde kamuoyuna duyurmalıdır. Durumun önceliğine göre
    • 2.Amatör Lig katılımcılarına ait talep dilekçesi
    • Düzce Askf önünde basın açıklaması
    • 16 Haziran 2023 Cuma gününe kadar sonuç alınamaz ise bu hafta oynanacak tüm 2.Amatör Lig müsabakalarında 1.dk haraketsiz durma protestosu yapılması
    • 23 Haziran 2023 Cum akşamı artık çözümsüzlüğün devam ediliyor ise 2.Amatör Lig kalan müsabakalarının tamamına katılmama kararını ilan edilmesi

Evet artık kulüpler oyuncuarın, teknik kadrolarının ve kendi haklarını bir iki kişinin arka planda yaptığı oyunlara figüran etmediklerini gösterecek mi göreceğiz.

Amatör futbol bir yaşam felsefesi olduğunu her alanda açıkca söylediğimiz gibi ” Yaşamın Tadını al, Amatörde Yerini Al ” slağonumuzla ifade ettiğimiz gibi savunmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın