SÜPER AMATÖR LİG ‘DE DÜĞÜM ÇÖZÜLEMEDİ

2022-2023 Sezonu başlangıcı için kura çakimi yapıldı fakat her zaman olduğu gibi birilerin ön pazarlığı ile geçmiş iki sezondur oynanan gruplu lig sistemi uygulamasında keyfi uygulamalar ile grupların oluşmasında müdahale edildi.

Liste başı olarak belirlenen 6 kulüp için önceki yıllarda Play-Off grubunda yarışan 6 takımın 1. olan üst lige dige 5 kulüp ve üst lig (Bal) düşen takım eşit olat 3-3 olarak gruplara kendi aralarında kura ile belirlendikten sonra diger kalan takımlar ise kendi aralarında kura çekerek 4-5-6-7 sıralara yerleştiriliyordu. Bu sezon yukarıdan inne bir uygulama ile Beyköy Belediyespor üst lig Bal’dan düştüğünden liste başı olmasına rağmen liste başı kurasına dahil edilmedi.

Gelişen bu olumsuz durrumlar neticesinde öncelikli olark 8 kulüp imzalı ve 3 kulüp telefon ile onay vererek 14 takımlı tek lig uygulamasında kararlarını Tff İl Temsilcisine dilekçe ile bildirdiler.

Süper Amatör Lig tüm takımları konuya ilişkin 3 iş günü içinde gerekli yazışmalar yapılarak kura çekimi tekrarlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın