TFF LİGLERİN BAŞLAMA TARİHİ AÇIKLAMASI

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün TFF Sağlık Kurulu ile toplantısı sonrası. TFF Sağlık Kurulu’nun, Süper Lig ve diğer liglerle ilgili görüş ve tavsiyelerinin yanı sıra, Türkiye 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği ‘nin yazılı başvuruları dikkate alınarak, yeni değerlendirmede bulunulmuştur.

TFF Yönetim Kurulu, Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen liglerin şimdilik aşağıda belirtilen tarihlerde başlatılmasına karar vermiştir:

1-Süper Lig müsabakaları daha önce de ilan edildiği gibi 12 Haziran 2020

2-TFF 1. Lig müsabakaları 19 Haziran 2020

3-TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakaları 18 Temmuz 2020

4-Bölgesel Amatör Lig müsabakaları 18 Temmuz 2020

şeklinde açıklamalarda bulundu.

Açıklamanın ardından TFF 1.Lig takımlarından Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü ‘nde yapılan kontroller sonucunda futbolcu, teknik heyet ve personellerinde Covid-19 tespit edildiği ve camiasına geçmiş olsun dilekleri ile en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni dilekleri açıklaması yapıldı.

Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen müsabakaların başlama tarihininde tekrar açıklama yapıldığı gün bir spor kulübünde çok sayıda Covid-19 vakasına tespit edilmesi insan sağlığının ne kadar tehlike altına alındığı gözler önüne gelmesi sonrası TFF bu durum sonrası ne yapacağı belirsizliğini koruyor.

Düzce Amatör Ligler olarak Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübüne ve camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletir ve en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ederiz.

TFF Yönetim Kurulu Kararı

📎https://t.co/Y3mXVQNXWd

— TFF (@TFF_Org) May 13, 2020

Yapılan kontroller sonucunda futbolcu, teknik heyet ve personellerinde Covid-19 belirlenen Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü'ne ve camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz.

— TFF (@TFF_Org) May 13, 2020