DÜZCE AMATÖR FUTBOLDA SEZSİZLİK HAKİM

2023-2024 Sezonu 3 defa değişen Tff Amatör Liglerde Uygulanacak Futbol Esasları ile start aldı. Fakat şuana kadar takımlar liglerin oluşumu veya idman programları detayları konusunda yol alamıyorlar.

Tff açıklamış olduğu amatör futbolda geçerli bedellerin faiş artışı ve yerel yönetimlerin amatör spora duyarsız olduğu Düzce ilinde var olan Askf yöneticilerinin sadece günün kahramanlığına oynayanlardan oluşmasından dolayı lig oluşumu kaosu sürüyor.

Askf içinde illegal olarak çalışanların avanta para kazanma peşinde yürüdüğü Düzce ilinde ne yazık ki var olan liglerde yıllardır gençlere spor yapma imkanı tanıyan kulüpler bir bir çekiliyor.

İlk olarak 1.Amatör Ligde yarışacak olan İçmelerspor ligden çekildi.

Sonrasında ise ilk olarak başlayacak olan Süper Amatör Lig yılların kıdemli takımı Kirazlıspor Tertip komitesine verdiği dilekçe ile fikstüre katılmama kararı aldı.

Takımlarda iç yönetimlerinde oluşan anlaşmazlıklar bir nebze buna etken olasada gerçek olan maddi kaynakların yetersiz olmasından kaynaklı bir katılımdan eksilmeler yaşanıyor.

Geçen sezon katılımın olmamasının üstünü örtme çabasıyla yol yürüyen Düzce Askf ve Tff İl Temsilcisi Gökhan KARADAĞ olmaması gereken ligleri oynatmasıyla kulüpleri liglere katılımdan soguttu.

Gözler şimdi yeni oluşumlarla gelişecek değişimler ile Düzce amatör spor ne tür bir katkı sağlayarak yol alacağı merak ediliyor.

Değişen spor yasası ile kulüplerde ve federasyonlarda yönetici, antranör, hakem, gözlemci ve saha komiserlerinin kendi faaliyet alanlarında yer almaları kesin hükme bağlanması ile her koltuğa aynı tür kişilerin yer alması engellenmiştir.

Önümüzdeki hafta çok sıcak gelişmelerin yaşanacağı aşikardır.

Son bilgiler dahilinde Kirazlıspor lige katılımı yatırarak tekrar Süper Amatör Lig fikstürüne dahil oldu.

Tff İl Temsilcisi Gökhan KARADAĞ yine talimatları yok saymanın keyfiyeti ile Tetip Komitesinin yazılı kararı alınmadan Süper Amatör Lig’e bir alt ligden takıma katılma bilgisi gönderdi sonra kesinleşmiş bir karar olmadığından Kirazlıspor dilekçesini geri çekerek lige katılımı yatırdı ve davet edilen takıma katılamazsın bilgisi verildi. Bir işi bilmemezlik seneryosunu birkez daha komedi gibi görülmüş oldu.

Bir cevap yazın